Penguen Gıda San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.penguen.com.tr

Penguen Gıda San. A.Ş.

1989 yılında Bursa’ da kurulan, açılışı dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından yapılan, kuruluş amacı tümüyle ihracat olan Penguen Gıda San. A.Ş., kuruluşundan bu yana yaptığı yatırımlarla sürekli büyüyerek, "Kalite ve Hijyen" ilkesinden ödün vermeyen ilkeli çalışmaları ve sınırsız ürün çeşitliliğiyle, Avrupa standartlarına uygun dizayn edilen fabrikası, makine parkları ve depolarıyla 15 yılda 10 kat büyüme göstererek bugün 149.000 m2 açık arazi üzerine kurulu 75.000 m2’lik kapalı alanda dünyadaki en son teknolojiyle TSE ve Avrupa Birliği (EU) norm ve standartlarında üretim yapmaktadır.

1996 yılında yurt dışında edinmiş olduğu kalite anlayışı ve deneyimlerini Türk tüketicisinin beğenisine sunmuş ve sağlıklı beslenmeye ve damak tadına önem veren Türk insanının yaşamındaki yerini almıştır. Penguen, iç pazarda daha çok yeni olmasına rağmen yarım asrı geçen markalarla rekabet etmekte, tüketiciye en kalitelisini sunma ilkesi sayesinde iç pazarın liderleri arasında yer almaktadıır. Penguen iç pazar çalışmalarına bugün 8 bölge müdürlüğü ve bölge müdürlüklerine bağlı 40 bayi kanalı ile devam etmekte ve Türkiye’nin her köşesine ulaşabilmektedir. .

44 milyon YTL ‘lik ödenmiş sermayesi bulunan Penguen Gıda Sanayi A.Ş., %70 ‘i sözleşmeli olmak üzere yaklaşık 10.000 çiftçiden oluşan ve 33.500 dekar alanı kaplayan ekim alanı ile Türkiye’nin en büyük zirai hammadde alıcılarından biri konumundadır.

Penguen, sektöründe Avrupa’nın en modern fabrikalarından birisidir ve Bursa’da konumlanmış olması nedeniyle meyve-sebze hammaddesinin yoğun olarak sağlandığı bölgelere, limanlara ve iç pazara tüketimin yoğun olduğu büyük şehirlere yakın stratejik konumu ile çok önemli avantajlara sahiptir.Böylece Penguen Ziraat Mühendisleri’nin denetiminde yetiştirilen sağlıklı ve en taze sebze-meyveler en hızlı şekilde fabrikaya ulaştırılarak, kalitesini kaybetmeden ve modern makinalarla işlenerek tüketicilerine sunulmaktadır.

Penguen Gıda sırayla 2003 yılında, Media Force tarafından CNR Expo Fuar merkezinde düzenlenen Private Label Fuarinda (Özel Markali Ürünler), iki dalda (konserve ve reçel kategorisinde) 2003 yilinin Private Label üreticisi; 2004 yılında, Tüketici Dergisi tarafından "Tüketicinin En Çok Güvendiği Marka"; 2005 yılında, Dost Altın Kalite Zirvesi'nde (TDAK) Tüketici Raporu Dergisi' nce Yılın Konserve ve Hazır Gıda Markası; 2005 yılınında, Capital Dergsi tarafından konserve pazarında pazar payını en hızlı büyüten şirketi, 15 Mart 2006 Dünya Tüketiciler Günü’nde “Tüm Tüketicileri Koruma Derneği” tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde ise, konserve dalında “2006 yılının Altın Markası” ödüllerine layık görülmüştür.

Penguen Gıda, 1990 yılında “İlk kez camda konserve üretimi”, 1990 yılında “Her ülkenin damak tadına uygun özel üretim”, 1996 yılında “İlk kez Dünya' ya ve Türkiye' ye közlenmiş kapya biber konservesinin sunumu”, 2001 yılında “İlk yöresel hazır yemek seçenekleri sunumu”, 2002 yılında “İlk ve tek gerçek Light Reçel sunumu”, 2005 yılında “EFSIS (Avrupa Gıda Güvenliği Denetim Kurumu) tarafından dünyada sayılı markalara verilen BRC-A Kalite En Üst Düzey Üretim Sertifikası”, 2006 yılında "lk kez Türkiye' ye Greyfurt konservesinin sunumu" gibi bir çok konuda ilklere imza atmıştır.Penguen Gıda San. A.Ş. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.