Tora Petrol 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1998


1998 yılında İstanbul’da kurulan TORA-Petrol Ürünleri Mühendisliği Elektrik ve Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. akaryakıt, LPG, CNG sektörünün işletim, ekipman ve teknik emniyet ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mühendislik, danışmanlık ve AR-GE hizmetleri vermektedir. Projelendirme, uygulama, periyodik ve koruyucu bakım, makine teçhizat üretim ve hazır ürün satışı faaliyetlerinin yanı sıra, isteğe yönelik (terzi modeli) profesyonel çözümler üreten bir kuruluştur.

TORA A.Ş. kurucuları ve üst yönetimi petrol arama da dâhil, akaryakıt sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş mühendislerden oluşmakla, sektörde en fazla uzman mühendis istihdam eden Firma konumundadır.

İlklerin öncüsü olan TORA, akaryakıt servis sektöründe koruyucu bakım programını tasarlamış, ilk uygulamasını başlatmış ve bu önemli hizmeti sektöre kazandırmıştır. Koruyucu bakım programını eş zamanlı olarak dünyada ilk olarak uygulanan “uzaktan riskli ortam monitörleme” projesini de on yılı aşkın süredir Ülkemizde başarı ile sürdürmektedir.

TORA, temsilcisi ve çözüm ortağı olduğu dünyanın önde gelen firmalarının “Avrupa Yükleniciler” listesinde yer alarak Avrupa ülkelerinde iş yapma yetkisine layık görülmüştür.

TORA, her biri konularında dünya lideri olan bir çok markanın Türkiye’de ve yakın coğrafi bölgelerde münhasır temsilciliğini sürdürmektedir

TORA, akaryakıt istasyonu altyapı, inşaat, tesisat, pompa, dalgıç, LED aydınlatma, hava su saati, mekanik, dispenser, elektrik ve otomasyon ile ilgili işlemlerin yanı sıra, petrol depolama/dağıtım firmalarına ve bünyelerinde akaryakıt depolama tesisi bulunduran endüstriyel tesislere mühendislik-proje-danışmanlık hizmetleri, gerekli ekipman temini, tesisi/montajı hizmetleri de vermektedir.

Son nesil fırçalı/fırçasız otomatik araç yıkama sistemleri, tünel tipi yıkama ünitelerinin temin, tesis ve servisinde pazar lideri konumundadır.

TORA, alternatif ve yenilenebilir çevre dostu enerjiler konusunda yürüttüğü AR-GE çalışmaları ve teknolojik uygulamaların yanında, bu sahada kullanılan ekipmanların üretimi için sürekli araştırma ve yatırım yapmaktadır. EN-VER-Enerji Verimliliği- kapsamında ışık/aydınlatma mühendisliği alanında AR-GE çalışmalarına LED sistemlerini de katarak, akaryakıt istasyonlarının aydınlatılmasında ekonomik ve görsel anlamda yeni bir perspektif ve ivme kazandırırken, Ülke enerji verimliliği ve enerji sarfiyatını azaltıcı önlemlerde de başı çekmektedir.

TORA, akaryakıt istasyonlarının tank temizliği, elektrik tesisatı ve kontrollü topraklama ölçümleri, saha ve altyapı kontrol işlerini kapsayan koruyucu periyodik bakım ve inceleme işlerinin yanı sıra, gaz detektör sistemi montaj ve kalibrasyon işlerini de yapmaktadır.

TORA, içinde sosyal ve spor tesislerini de barındıran yaklaşık 3000 m2 kapalı ve 4000 m2 açık alanlı İstanbul Merkez binasında 135 personeli ve tüm Ülkeye yayılmış 34 bölge servisi ile yukarıda açıklanan hizmetleri vermekte ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Petrol ve Ürünleri,Mühendislik Hizmetleri

Firma web sitesi: www.torapetrol.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 18.30

Haftasonu Çalışma Saatleri (Cumartesi): 08.30 - 12.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Araba
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)
Prim
Yemekhane
Kaza Sigortası
Erzak Yardımı
Bayram YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 25-49

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


Tora Petrol İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bakım Onarım Teknisyeni İstanbul(Avr.) TORA PETROL A.Ş.
Bakım Onarım TeknisyeniTORA PETROL A.Ş.
Meslek liselerinin Endüstriyel Bakım Onarım Bölümünden Mezun. Askerliğini Yapmış veya enaz 3 yıl tecilli Sürücü ehliyetine sahip Tercihen SRC belgesi olan Tecrübeli/Tecrübesiz istanbul avrupa yakasında ikamet eden Bay
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Tesisat Teknisyeni İstanbul(Avr.), ... TORA PETROL A.Ş.
Mekanik Tesisat TeknisyeniTORA PETROL A.Ş.
Meslek Liselerinin ilgili Bölümlerinden Mezun(Makine,Tesisat,Bakım-Onarım,vs.) Tercihen Mesleki Eğitim veya Mesleki Yeterlilik Belgesi olan Kaynak İşleri yapabilenGalvaniz ve PPRC montajında deneyimli30 yaşını aşmamışAskerliğini yapmışSürücü Ehliyetine sahip (Tercihen SRC belgesi olan)Şehirlerarası seyahat engeli olmayanBay
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Teknisyeni İstanbul(Avr.), ... TORA PETROL A.Ş.
Elektrik TeknisyeniTORA PETROL A.Ş.
Elektrik veya Elektrik/Elektronik lisesi veya MYO mezunu *Meslek lisesi diploması veya sertifikaya sahip*Şehirdışı seyahat engeli olmayan*Deneyimli veya yeni mezun*Tercihen Sürücü ehliyetine sahip*30 yaşını aşmamış*Askerliğini yapmış veya enaz 2 yıl tecilli*Bay
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Bakım Mühendisi İstanbul(Avr.), ... TORA PETROL A.Ş.
Elektrik Bakım MühendisiTORA PETROL A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun Ekip ve proje yönetebilecek niteliklerde,Seyahat engeli olmayan,Şehirlerarası Yoğun seyahat edebilenAskerliğini yapmış veya en az 2 yıl tecilli olan30 yaşını aşmamış,Bay Mühendis arkadaşlar arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sales Engineer İstanbul(Avr.), ... TORA PETROL A.Ş.
Sales EngineerTORA PETROL A.Ş.
Senior Sales EngineerThe preferred candidate would have experience in workshop, petroleum industry and car dealership.What we are looking for:·        Bachelor’s degree in Mechanical Engineering·        5+ years’ experience in related to consultative sales area,·        Excellent oral and written communication skills in English and Turkish·        Excellent command of computer knowledge and MS Office applications·        Proven track record in generating new business opportunities and working with dealers·        High levels of motivation and enthusiasm , smart and professional appearance, good communicator·        Industry knowledge is a plus·        Maximum 35 years old·        Valid driving license and flexible for traveling within Turkey & Germany·        For male candidates, military service should be completedOnly English applications will be considered.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı