Elita Gıda San ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2006


http://www.sunarmisir.com/


Elita Gıda 2006 yılında, 20 milyon dolarlık bir yatırımla Çukurova başta olmak üzere Türkiye'de yetişen yağlı tohumları işlemek amacıyla kurulmuştur.

Elita Gıda "Tarladan sofraya" gıda güvenliğine uygun üretim zinciri içerisinde mısır, ayçiçek, kanola ve aspir yağlarının üretimi ile başta Türk Mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarının vazgeçilmezi olmayı hedeflemektedir. Ev tüketimi dışında endüstriyel tüketici grubunun ihtiyaçlarına uygun olarak imal edilen ayçiçeği, mısır yağları da "Profesyonel" ibaresi ile 18 L teneke ambalajlarıyla satışa sunulmaktadır.

Elita Gıda, Türkiye'deki sınırlı sayıdaki "entegre" üretim tesislerinden biri olup, ham yağ, ekstraksiyon, rafinasyon ve dolum işletmelerini bünyesinde barındırmakta ve doğrudan doğruya çiftçiden temin ederek işlediği yağlı tohumları nihai ürün haline getirmektedir.

Elita Gıda, 142,000 m2 alanda, yıllık 350.000 ton yağlı tohum işleme kapasitesiyle kurulmuş olup alanında uzman 350'yi aşkın çalışana sahiptir. Sunar Grup, 20 yılı aşkın yağ üretim tecrübesi ile kısa sürede Türkiye'in en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak, Türkiye'nin en prestijli listesi ISO 500 de 3 senedir yükselişini sürdürmektedir.

Sahip olduğu ileri teknoloji ve üretimin her aşamasında insan hatasını minimum düzeye indiren otomasyon destekli altyapısı ilsıe Türkiye'deki en modern bitkisel yağ üretim tesislerinden biridir. Gıda güvenliğine üst düzeyde önem veren Elita Gıda üretimin her aşamasında kalite kontrolü uygulamaktadır. Şirket bu amaçla 1 milyon doları aşan bir yatırımla Türkiye'deki en gelişmiş 5 laboratuvardan birini kurmuştur.

Kalite standartlarına büyük önem veren Elita Gıda, 2007 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile TSE Uygunluk belgelerini almıştır. Ayrıca, OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerini de kapsayan yönetim anlayışı ile " Toplam Kalite Yönetimi" yaklaşımı benimsemiştir. Elita Gıda, bu yönetim anlayışı gereği müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutarak, tecrübeli ekibiyle en kısa sürede, en doğru şekilde üretimi ilke edinmiştir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Firma web sitesi: www.elitagida.com.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30

Haftasonu Çalışma Saatleri (Cumartesi): 08.30 - 14.30


Sosyal ve Yan Haklar
ServisElita Gıda San ve Tic. A.Ş. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.